Klinik Psikolog, MA

Eda Arduman

Eda Arduman Boğaziçi Üniversitesinden Klinik Psikoloji derecesiyle mezun olmuş ve çağdaş psikanaliz ve çift ve aile terapisinde uzmanlığına sahip.

Somatik deneyimleme uygulamacısı olup çift ve ailelerle çalışırken PACT (Psycho-biological Approach to Couples Therapy) yaklaşımını benimsiyor.

Tam zamanlı özel ofisinde ve çevrimiçinde psikoterapi yapıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesinde Klinik psikoloji Yüksek lisans programında yarı zamanlı eğitmen ve klinik süpervizör olarak çalışmaya devam ediyor.

İPACT (Psycho-biological Approach to Couples Therapy) sertifikalı çift terapisti, klinik süpervizörü ve eğitmeni olan Eda, somatik deneyimleme uygulamacısı olup yaklaşımında beden-zihin-ruh bütünlüğünü benimsiyor.

Tam zamanlı özel ofisinde ve çevrimiçinde psikoterapi yapıyor.

Aile ve çift ilişkileri hakkında yurtiçinde ve yurt dışında konuşmacı olarak davet ediliyor.
2010-2022 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesinde Klinik psikoloji Yüksek lisans programında yarı zamanlı eğitmen ve klinik süpervizör olarak devam etti.

İstanbul Büyükşehir belediyesinde 2014-2020 seneleri arasında klinik süpervizör olarak çalışmış. Uluslararası ve Yerel sempozyumlarda sunumlar yapmış.

Uluslararası ve yerel yayınlarda yazıları çıkmıştır. Özellikle çok kültürlü ve çatışması yoğun olan çiftlerle çalışır. Çalışmalarında sanat, sinema, edebiyat, tarih, çağdaş siyaset, felsefe ve devinimden esinlenir.

Mailing listemize kaydolarak, güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.