ÖZGEÇMİŞ
PSİKOTERAPİ
ÇİFT TERAPİSİ
ETKİNLİKLER
MEDYADA
VİDEOLAR
LİNKLER

ana sayfa

 

 

 

Metehan sok. No: 4, D: 2
34340, Ulus,
Istanbul

e-posta

 

 

 


 

Eda Arduman (Kazmirci), ABD'nin San Francisco şehrinde doğup büyüdü. Lise eğitimini İzmir Bornova Anadolu Lisesinde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesinden psikoloji lisans ve klinik psikoloji yüksek lisans derecelerini alarak mezun oldu.
İstanbul Bilgi Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Master programında yarı zamanlı eğitmen ve Klinik Süpervizör olarak çalısıyor. ÇATED (Çift ve Aile Terapiler Derneği) kurucu üyesidir.
Özel ofisinde yetişkin birey ve çiftlerle çalışmaya devam ediyor.

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) şemsiyesi altında psikanalist adaylığı devam ediyor.
PACT (Psychobiological Approach to Couples Therapy) uygulama sertifikası almış ve eğitmen adayıdır.
Gestalt International Study Center (Cape Cod): Gestalt Çift ve Aile terapisi eğitimi aldı.
Chicago School of Self Psychology: Psikanalitik Terapiler eğitimini tamamladı.
Gestalt Institute of Cleveland ve Isragic programı: kapsamında  Gestalt temel eğitimini tamamladı.
Gestalt Associates Training of Los Angleles:  kapsamında İlave Gestalt eğitimi aldı.
Mental Research Institute (Palo Alto): Stratejik terapi eğitimi aldı.

Koç Lisesi Ebeveynlik kongresinde, Marmara Universitesi Psikiyatri Bölümüne, International Women of Istanbul (IWI) ve Professional American Women of Istanbul, (PAWI), YPO (Young president organisation) da konuşmacı olarak davet edildi.

Journal Of Contemporary Psychology’de “A Perspective of Evolving Family Therapy in Turkey” isimli makalesi 2013 senesinde yayınlandı.

2001- 2009 Davranış Bilimleri Enstitüsü: Psikoterapist, eğitmen ve süpervizör olarak çalıştı.

2001-2005 Profil International: Proje bazında çalışıp koçluk ve grup yönlendiricisi  olarak çalıştı. Ozellikle tekstil, bankacılık, lojistik, medya dağıtımı sektörlerinde çalıştı. Avrupa Birliği desteği ile gerçeleşen "Siz Değersiniz" isimli proje kapsamında 2001 senesinde kriz nedeni ile  işsiz kalan bankacıları reel sektöre kazandırma hedefli grup çalışmaları yönetti.

1997-1999 Keilty Goldsmith & Associates çalışma ağının içinde yönetici ve geri bildirim koçu olarak çalışti. İlaç ve Bankacılık sektörlerine odaklanarak iş ortamlarında stratejik ve yaratıcılığı artırma yönünde çalışmalar yürüttü.

1994-1997 Partha S Ghosh & Associates Tokyo, İstanbul ofisinde etkileşim koordinatörü olarak görev yaptı. Örgütsel yapılandırma süreçlerinde çalışanların tutumlarını dönüştürmeyi hedefleyen programlar geliştirip uygulamaktan sorumlu kişiydi. TQM benzeri programlar uygulayan firmalar ve bankacılık, tekstil ve ilaç sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar ile çalıştı.

1990-1993 İstanbul International Hospital, Psikoterapinin yanısıra zayıflama kliniği kurup işletme sorumluluğunu üstlendi.